Miody

Miód rzepakowy ma specyficzny zapach oraz smak i jest najzdrowszy jedzony w gęstej, kremowej formie na kanapce lub w orzeźwiającej lemoniadzie. Miód rzepakowy może pomóc przy wielu dolegliwościach, również w stanach ogólnego zmęczenia i osłabienia. Ponieważ ma bardzo wysoką zwartość glukozy, krystalizuje się praktycznie natychmiast, czasem jeszcze w pszczelich plastrach. Dlatego cały nasz miód rzepakowy kremujemy. Jest to proces, który nie wpływa na zawartość odżywczą produkty jedynie spowalnia proces krystalizacji. Miód kremujemy, ucieramy w wolnoobrotowym mieszadle przez okres około 7 dni. Ma wtedy konsystencję kremu do smarowania.

Miód lipowy pozyskiwany jest z nektaru zbieranego przez pszczoły z drzew lipy. Ma barwę od jasno-bursztynowej w stanie płynnym, do złotej w stanie stałym. Posiada charakterystyczny zapach kwiatów lipy oraz lekko ostry smak.

Miód akacjowy stosuje się przy przeziębieniach i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, w  stanach obniżonej odporności organizmu, wyczerpania fizycznego i psychicznego. Miód akacjowy wykazuje także działanie uspokajające, wzmacniające, posiada także niewielkie właściwości nasenne. Dzięki zawartości biopierwiastków i aminokwasów stosowany jest pomocnie w leczeniu chorób nerek i układu moczowego. Posiada właściwości zapobiegające tworzeniu się kamieni nerkowych oraz bakteriobójcze.